Yalçın Kezer Mimari Proje Sergisi 25 Mart'ta açılıyor

"Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin onyedincisi Modul-ART Tasarım Proje / Yalçın Kezer proje sergisi 25 Mart 2015 Çarşamba günü açılıyor.

Sergi Açılışı: 25 Mart 2015 Çarşamba, 18.30 – 21.00

Yer: Koleksiyon İzmir Merkezi, Mithatpaşa Cad. No: 142/A Tel: 0232 482 20 01

Sergi 25 Mart 2015 – 21 Mayıs 2015 tarihleri arasında gezilebilir.

YALÇIN KEZER, 1946 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İlk öğrenimini Yusuf Rıza lkokulu'nda tamamladıktan sonra İzmir Namık Kemal Lisesi'nden 1966 yılında mezun oldu. Yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde 1972 yılında tamamladı.

Mezuniyetinden sonra EL Mimarlık bünyesinde çalışmaya başladı. 1974-1992 yılları arasında kendi mimarlık ofisinde mimari proje, iç mekan projeleri ve danışmanlık olarak değişik konularda mimarlık faaliyetlerini sürdürdü.

Bu yıllar arasında Kuşadası'nda proje çalışmaları ağırlık kazandı. İş Bankalılar Yuvam Sitesi, Aykuştur Sitesi, Konut Yapı Sitesi bu aralıkta ürettiği projeler arasındadır. Bunun yanında mobilya ve dekorasyon uygulamaları da bu yıllar arasında ağırlık kazandı.

1992-1999 yılları arasında ise SÜ-ER İnşaat bünyesinde proje tasarım ve uygulamalarına devam etti.

2000 yılından bu yana tekrar kendi ofisini oluşturarak Modül-Art Proje Tasarım Atölyesi'nde mimari çalışmalarını sürdürmektedir.Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyesidir.

MODÜL-ART PROJE TASARIM GRUBU ise

2000 yılından itibaren proje ofisi olarak mimari ve dekorasyon projeleri üretmekte ve projelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Otel ve turizm tesisleri başta olmak üzere sanayi yapıları, kentsel tasarımlar gibi değişik konu ve ölçekte projeler üretmekte ve farklı yarışmalara katılmaktadır.

Son 10 yılda ürettiği otel proje ve renovasyonları:

Kordon Otel Pasaport, Kordon Otel Alsancak, İsis Otel & Spa (Bodrum), Adakule Otel (Kuşadası), Boyalık Beach Otel & Spa (Çeşme), Efeler Otel (Aydın), Konvoy Otel & Atlı Spor Klübü (Bademler,Seferihisar) Devam etmekte olan Aymendo Otel (Aydın),Kordon Otel.

Kentsel tasarımlar:

Alaçatı Cami Meydanı, Seferihisar Sığacık Marina Arkası ve Girlen Mevkii, Seferihisar Kültür Merkezi

Yarışmalar:

Denizli Belediye Binası, Balparmak Üretim ve Alışveriş Merkezi (Ula,Muğla), Varyant'ta uygulamasının yapıldığı Sayıner Evi restorasyonu (İzmir Büyükşehir Belediyesi 2008 Tarihe Saygı Ödülü)
Değişik konularda ve sanayi yapılarında Modül-art Tasarım Atölyesi'nde benimle birlikte emek veren tüm mimar meslektaşlarıma: Y. Mimar Şerare KOTAN, Selim DİLSİZ, Mehmet BÜTÜNER, Ömer ÇETİN, Akif DURAN, Umut GÜZELANT, Togay YERLİKAYA'ya saydığım kişilerin yanı sıra bizimle çalışan mimar ve stajyer kardeşlerime bana verdikleri katkılardan dolayı çok teşekkür

SERGİDE YER ALAN PROJELER

Konvoy Country Club (1- 2) -Seferihisar / İzmir
Kordon Otel Pasaport / İzmir
Lefkosia Park - Lefkoşa / KKTC
Konvoy Denizcilik Yönetim Binası – Konak / İzmir
Sığacık Kentsel Tasarım – Seferihisar / İzmir
Balparmak Üretim Tesisleri (1-2) Ula / Muğla
Plaş Plastik Üretim ve Yönetim Binası – Gebze / Kocaeli
İsis Otel & Spa Bodrum / Muğla
İsis Charm Beach Bodrum / Muğla
Boyalık Beach Otel & Spa (1-2) Çeşme / İzmir
Kordon Otel Çankaya / İzmir

Pin It


Yorum bırakmak için kullanıcı girişi yapmalısınız!

Henüz yorum yapılmamış!