Nüvit Uyar1959 da İzmir de doğdu. 1976 da Karataş Lisesinden, 1982 de Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Mimar Erdoğan Topuz Atölyesinde ve Tepe Grubunda çalıştı. 1986-1989 da Mimar Güner Eliçin ile ortak olarak çalıştı. 1989 yılında kurduğu şirketi Tüm Yapı-Nüvit Uyar adıyla kendi bürosunda çalışmalarını yürütmüştür. Aile şirketi Egesin Ltd. yönetimine, Nüvit Uyar Mimarlık Atölyesi adıyla Serbest Mimarlık ve Yapı Uygulamalarına devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyesi olan Nüvit Uyar'ın yayınlanan projeleri; Temsil Plaza/Özel Yarışma Birinciliği (Tasarım Dergisi 75. Sayı), İzmir de 4 Yıldızlı Kent Oteli (Tasarım Dergisi 95. Sayı), Joker Kimya Merkez Ofisi, Temsil Plaza (2011 Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi -Ticari Yapılar)'dır. Nüvit Uyar, İzmir Serbest Mimarlar Derneği yönetim
kurulunda, İzmir Çeşme yelken kulübü yönetim kurulunda, Piri Reis Denizcilik Derneği yönetim kurulunda ve İzmir Karaburun Koruma Derneği başkanı olarak, görev yapmıştır. Halen Karaburun Belediyesi Fahri Mimari Danışmanlığını ve kurucusu olduğu Anadolu Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmekte.


Pin It


Yorum bırakmak için kullanıcı girişi yapmalısınız!
Derya Gursel
BB niye öyle diyorsun?! Copy Paste haber olunca en azından ekşi sözlükte entry oluyor... :P Demek ki tartışma ortamını yaratmak için daha çok copy paste haber lazım.... :)
Bahar Bayhan
Özüm tebrik ederim çok güzel haber olmuş. Zahmetlerine de değmiş, baksana 143 defa okunmuş 3 kez paylaşılmış! Her zaman yapmak lazım böyle özgün haberler, copy paste habere karşıyız sonuçta :)